Gabinety szkolne umożliwiają nie tylko leczenie stomatologiczne, ale są miejscem regularnego kontaktu, monitorowania stanu uzębienia, instruktażu higieny, zdrowych nawyków, budowania zaufania i radzenia sobie ze strachem przed stomatologiem (dentofobią) oraz przede wszystkim profilaktyki – niezwykle ważnego punktu w walce z próchnicą zębów niedojrzałych.

Dzięki dostarczaniu fluoru zęby niedojrzałe ulegają mineralizacji oraz wytwarzają warstwę ochronną przed działaniem bakterii. Ponadto chroni szkliwo przed rozpuszczaniem substancji mineralnej, a także powoduje odbudowę częściowo rozpuszczonego kryształu w obrębie zmiany próchnicowej oraz hamuje aktywność i wzrost bakterii próchnicotwórczych.

Nowo powstały, w pełni wyposażony gabinet stomatologiczny Perladent mieszczący się na terenie szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie oferuje regularne, bezpłatne monitorowanie stanu jamy ustnej, przeglądy stomatologiczne, profilaktykę próchnicy (między innymi dzięki lakierowaniu zębów preparatami fluorowymi) wszystkim uczniom szkół podstawowych z terenu gminy Wolanów.

W gabinecie można przeprowadzić także usługi leczenia zębów z zakresu stomatologii zachowawczej, dziecięcej, chirurgii stomatologicznej, protetyki, stomatologii estetycznej.

Gabinet przystosowany jest do przyjmowania zarówno dzieci jak i osób dorosłych oferując usługi wykonywane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz prywatnie.

Uprzejmie informujemy, że odbędzie się dzień profilaktyki stomatologicznej poprowadzony z lekarzem dentystą Oskarem Buczyńskim. Każdy z uczniów będzie miał wykonane indywidualny przegląd i badanie stomatologiczne oraz dokładny instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej.
Ponadto u każdego ucznia zostanie przeprowadzona profesjonalna fluoryzacja preparatem Duraphat 22600 ppm chroniącym przed próchnicą zarówno zęby stałe jak i zęby mleczne. Przeprowadzona zostanie także rozmowa dotycząca zdrowia zębów i dobrostanu jamy ustnej oraz promowanie prozdrowotnych nawyków.
Po tym spotkaniu/wizycie lekarz przekaże Państwa Dziecku kartę z informacją dotyczącą stanu uzębienia i wskazówkami nt. zalecanego dalszego postępowania i ewentualnego leczenia stomatologicznego. Powyższa inicjatywa jest dla Państwa całkowicie bezpłatna (finansowana jest w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia NFZ).
Aby wizyta ta mogła objąć Państwa pociechy wymagana jest wcześniejsza zgoda Rodzica. Prosimy wszystkich  Rodziców o uzupełnienie tej formalności
do 24.11.2022. Dokument należy wydrukować oraz wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły.
Serdecznie zapraszamy i zapewniamy stuprocentową satysfakcję!