Copyright 2024 - Custom text here

Z okazji Dnia Nauczyciela z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klas 0-8 odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Portret mojego nauczyciela”. W konkursie brali udział uczniowie klas 0 - 8. Uczniowie  wykonali piękne prace, sprawiając tym wiele radości swoim nauczycielom.  Efekty pracy uczniów można podziwiać na tablicy Samorządu Uczniowskiego umieszczonej na szkolnym korytarzu.

 Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce – Szymon Kozicki klasa 0 – ks. Łukasz Gospodarczyk

II miejsce – Adam Adamkiewicz klasa 1 – p. Dyrektor Lidia Gomuła

III miejsce – Julia Adamczyk  - p. Dorota Woźniak

 Wyróżnienie:

Lena Adamczyk klasa 3 – p. Agata Seta

Oskar Minda  klasa 2b – p. Małgorzata Duchnik

Nela Pacek klasa 2b – p. Kamila Michałowska

Wojciech Grduk klasa 2b – p. Ewa Zjawińska

 

 Gratulujemy talentów i dziękujemy za wspaniałe prace!

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje. Tego dnia, w naszej szkole dominował kolor żółty (kolor optymizmu i radości). 
Atrakcją naszego święta była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób.  W dniu życzliwości i pozdrowień, uczennice z samorządu szkolnego dostarczyły kartki do adresatów. Liściki sprawiały wiele uśmiechu i radości uczniom i nauczycielom. Uczniowie z oddziału przedszkolnego wykonywali prace plastyczne związane z życzliwością.
Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!

Samorząd Uczniowski

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka– Pluszowy Miś.

W naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchronił od odpytywania.

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami złożyły swoim kolegom z klas  0 – 8 serdeczne życzenia. Wszyscy chłopcy otrzymali słodki upominek!

 

Jeszcze raz wszystkim chłopakom dużym i małym życzyć dziś chcemy, by byli wspaniali.

Spełnienia marzeń, uśmiechu i radości.

Wspaniałych wrażeń i dużo miłości.

Dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego!

 

do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz dwóch chorych: Leonka i Marcina.

Prowadzimy zbiórkę fantów na piknik charytatywny, który odbędzie się 17.09.2023r. w Radomiu nad zalewem na Borkach.

Jeśli chcesz pomóc, przynieś: notesiki, puzzle, gry planszowe, gumki do włosów, mazaki, plastelinę, cienkopisy, kolorowanki, bańki mydlane, kredki, lizaki i inne słodycze oraz małe kaktusy (w mini plastikowych doniczkach). Za okazane serce, nagrodzimy Was punktami z zachowania.

Podpisane dary imieniem, nazwiskiem oraz klasą zbierać będziemy w środę (13.09.2023) w godzinach 7.00 - 10.45 na głównym korytarzu.

Zachęcamy do udziału w pikniku, więcej informacji pod linkami:

https://liblink.pl/YE7jOLFhKd

https://liblink.pl/pU3nvGKizc 

Wolontariat wraz z Opiekunami

Plastikowe nakrętki w naszej szkole zbieramy...

Krzysia „motylka” wspieramy…

  

Już kolejny raz pod opieką pani Jadwigi Bednarek i pani Kamili Michałowskiej uczniowie z naszej szkoły wzięli udział z zbiórce plastikowych nakrętek na rzecz małego Krzysia Czupryna zmagającego się z rzadką i niezwykle ciężka chorobą EB (pęcherzowe oddzielanie się naskórka). Jego skóra jest tak delikatna, jak skrzydło motyla… Rani go dotyk, ubranka, nawet jedzenie… i cały czas potrzebuje kosztownych, specjalistycznych opatrunków.

Zbiórka plastikowych nakrętek po wodzie, sokach, płynach i szamponach odbyła się w szkole 15 maja 2023 roku. Zebraliśmy ich dużą ilość, gdyż zawsze akcja ta cieszy się ogromnym zaangażowaniem całej społeczności szkolnej. Uczniowie oprócz możliwości pomagania, ochrony środowiska mieli także możliwość otrzymania dodatnich punktów z zachowania.

Wszystkim dziękujemy za tak piękną i udana akcję!

Serdeczniej dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję POMAGAMY EDUKUJEMY

za owocny trud i roztropną otwartość na szybko zmieniającą się rzeczywistość w Polsce i na świecie…

  

Nasza szkoła wzięła udział w zbiórce zużytych baterii w ramach ogólnopolskiego programu REBA. Dzięki temu mogliśmy ponownie wesprzeć najstarszą polską organizację działającą na rzecz niewidomych - Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach (TONOS)która od ponad stu lat służy niewidomym i niedowidzącym na każdym etapie życia, otaczając ich wszechstronną opieką edukacyjno – wychowawczą, rehabilitacyjną, socjalną i religijną. Rok 2022 jest naznaczony piętnem wojny na Ukrainie. Od momentu rozpoczęcia działań wojennych TONOS angażuje się także w pomoc uchodźcom z Ukrainy przyjmując rodziny z niewidomymi dziećmi do swoich placówek w Laskach, Rabce i Sobieszowie, udzielając schronienia, zapewniając środki do życia i włączając dzieci do systemu edukacji szkolnej.

Szczególne podziękowanie za pomoc w zorganizowaniu zbiórki dla uczniów klasy 8a:

Piotra Towarka, Bartłomieja Włodarczyka i Huberta Wójcika.

Opiekun akcji w szkole – Jadwiga Bednarek

 

 

 

Jan Paweł II głosił:

Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszycie krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki. ”

W grudniu uczniowie klas ósmych ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani Jadwigi Bednarek zorganizowali zbiórkę darów w postaci produktów spożywczych o długim terminie przydatności oraz różnych słodkości... Celem akcji było wsparcie rodziny dotkniętej ciężką chorobą, niepełnosprawnością, co wiąże się z trudną sytuacją życiową i materialną. Dary dotarły do Rodziny 22 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

 Miej nie tylko rozum pełen wiedzy, ale także serce pełne miłości...”

 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

 Jadwiga Bednarek

Mam 7 lat, a moja skóra jest tak delikatna, jak skrzydło motyla...

1 grudnia 2022 roku odbyła się w naszej szkole zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Krzysia Czupryna. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę EB – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jest to jedna z najboleśniejszych chorób na świecie. Rani go dotyk, zabawki, a nawet jedzenie… Rany bolą jak oparzenia drugiego i trzeciego stopnia, są też wewnątrz organizmu. Chłopiec chodzi i śpi cały czas w opatrunkach.

Zbieraliśmy plastikowe nakrętki po wodzie, sokach, płynach i szamponach. Wśród naszych uczniów, rodziców i nauczycieli działanie to cieszy się sporą popularnościąJedna zakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Bo ten choć niewielki przedmiot konsekwentnie zbierany może wiele zdziałać (oddawany później do recyklingu jest przerabiany na surowiec, z którego można wykonać innplastikowe narzędzia).

W ten sposób nasza młodzież i dzieci mają możliwość pomagania, ochrony środowiska i otrzymania dodatnich punktów z zachowania. akcji wzięło wielu chętnych, a dzięki uprzejmości pani Julity Grduk jeszcze tego samego dnia worki z korkami zostały odebrane z naszej szkoły.

 

Dziękujemy, to była piękna akcja!

 

Organizatorzy:

Jadwiga Bednarek Kamila Michałowska

Miej nie tylko rozum pełen wiedzy, ale także serce pełne miłości...”

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku zwraca szczególną uwagę na to, aby nie tylko uczyć, ale i wychowywać, wpajać dzieciom i młodzieży dobroć, tolerancję, szacunek dla innych i chęć niesienia pomocy. Dlatego też w 10 listopada 2022 roku Szkolne Koło Caritas we współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz Młodzieżową Drużyną Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodocinie zorganizowali i przeprowadzili akcję „Pełna miska dla Schroniska”.

W sumie zebraliśmy:

* karma w puszce (duża i mała) 25 szt.

* karma sucha 22 szt.

* makaron, kasza, ryż  18 szt.

* saszetki dla kotów 14 szt.

* karma „batony” 3 szt.

Tego też dnia dzięki uprzejmości pani Katarzyny Kostenckiej zostały one przewiezione do Schroniska Zwierząt, przy ulicy Wincentego Witosa 96 w Radomiu. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym nasi wolontariusze pokazali wielkie serca i udowodnili, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny w tym trudnym dla nich zbliżającym się okresie zimowym…

Zwierzęta nie mają głosu i nigdy nie poproszą o pomoc...
Nigdy nie poproszą o ochronę, więc człowiek powinien być ich głosem…

 

Jadwiga Bednarek i Kamila Michałowska

 

Ciepła kawa i herbata dla bezdomnych...

W czwartek (20 października 2022 roku) w naszej szkole odbyła się kolejna akcja Szkolnego Koła Caritas. Okres jesienno - zimowy to bardzo trudny czas dla tych, którzy przebywają na co dzień na ulicy, w pustostanach, opuszczonych altankach działkowych i piwnicach. 

Taka sytuacja wiąże się często z ryzykiem wychłodzenia oraz pogorszenia stanu zdrowia i życia. Aby temu zapobiec włączyliśmy się w zbiórkę na rzecz radomian będących w kryzysie bezdomności. Streetworkerzy Caritas są osobami, które na co dzień pracują z osobami bezdomnymi. Jesienią i zimą starają się namówić ich do zmiany swojego stylu życia i zachęcić do spędzenia nocy w domu dla osób bezdomnych. Przyjście z kubkiem kawy, herbaty lub gorącej czekolady pomaga przełamać bariery nieufności i rozpocząć rozmowę na temat tego, co wydarzyło się w życiu osób żyjących bez dachu nad głową...

Podczas trzech godzin trwania akcji zebraliśmy 111 produktów.

Było to:

- 30 opakowań różnego rodzaju herbat,

- 20 kaw, w tym 5 cappuccino,

- 45 kubków,

- 8 czekolad,

- 8 innych artykułów spożywczych.

Oczywiście uczniowie biorący udział w tym przedsięwzięciu otrzymali pozytywne uwagi i dodatnie punkty z zachowania. Dziękujemy wszystkim za podzielenie się ciepłem z innymi…

Jadwiga Bednarek i Kamila Michałowska

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło kolejny rok pracy w naszej szkole. W poniedziałek, 3 października 2022 roku, w godzinach 7.30 – 10.30 uczniowie mogli ofiarować zeszyty, bloki, kredki i inne artykuły szkolne w wyznaczonym miejscu na holu dolnym placówki. Dary zostały policzone i posortowane przez wolontariuszki z klasy 7 i 8b, a następnie odwiezione do siedziby radomskiej Caritas.

W akcji wzięło 24 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku. Za udział w akcji dzieci i młodzież otrzymali punkty z zachowania. Razem udało się zebrać podczas trzygodzinnej zbiórki 140 artykułów szkolnych, wśród których znalazło się:

- zeszyty – 40 szt.

- bloki – 28 szt.

- długopisy i ołówki – 26 szt.

- linijki, ekierki, kątomierze – 15 szt.

- kredki – 7 op.

- bibuła – 6 szt.

- plastelina – 5 op.

- plecaki – 3 szt.

Dziękujemy Wam za empatię, altruizm oraz wrażliwość na ludzką krzywdę. Zachęcamy do zaangażowania się w kolejne nasze przedsięwzięcia!

 

 Jadwiga Bednarek i Kamila Michałowska