22 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała pani dyrektor Lidia Gomuła.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek oraz recytacja wierszy.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała pani dyrektor – Lidia Gomuła. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku.

Najmłodsi otrzymali wspaniałe pomoce dydaktyczne, słodycze, legitymacje,  prezenty od Rady Rodziców oraz starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego.

Po zakończonej uroczystości uczniowie klasy pierwszej  wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Zdybel tradycyjnie wsadzili drzewko na terenie szkoły.