To już 17 edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
DBI zachęca nas do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Za pośrednictwem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcemy zwrócić uwagę na rolę użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska on-line.
Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas wydarzeń organizowanych w ramach DBI szczególnie podkreśla się możliwość wykorzystania Internetu przez dzieci i młodzież w nauce, a także jako formę twórczej rozrywki.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami (po kliknięciu na nazwę zostaniemy przeniesieni na odpowiednią stronę):

– strona DBI,

– akademia NASK,