W dniu 18 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mniszku odbyła się wystawa prac plastycznych, która podsumowała tegoroczny Konkurs „EKO-ozdoby świąteczne”.  W konkursie udział brali uczniowie z 6 zaproszonych szkół podstawowych  z terenu Związku Gmin „Radomka”

Tematem przewodnim konkursu było wykonanie ekologicznych ozdób świątecznych. Pomysł oraz technika wykonania była dowolna, jednak ozdoby świąteczne musiały być wykonane z surowców wtórnych (np. opakowań papierowych, szklanych, plastikowych, gazet, puszek itd.).

Konkurs przeprowadzany został w 5 kategoriach:

I - eko choinka – dla klas I-III

II - eko ozdoba choinkowa – dla klas I-III

III - eko szopka bożonarodzeniowa – dla klas IV-VIII

IV - eko stroik świąteczny - dla klas IV-VIII

V – szkoła, która dostarczyła najładniejsze prace

Wystawa była podsumowaniem konkursu pt. „EKO-ozdoby świąteczne” , która miała przede wszystkim na celu promocję wśród dzieci i młodzieży zachowań ekologicznych oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych z wykorzystaniem materiałów odpadowych w działaniach artystycznych.

Inaugurację wystawy rozpoczęła Wójt gminy Wolanów – Ewa Markowska – Bzducha, witając przybyłych gości oraz uczestników. Wszyscy zebrani mogli podziwiać prace wykonane przez uczniów, którzy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem.

Uczniowie naszej gościnnej szkoły zaprezentowali ciekawe tematyczne przedstawienie. Przepiękna dekoracja, wspaniałe stroje dzieci a przede wszystkich doskonała, pełna naturalności i wdzięku gra naszych małych aktorów zachwyciła wszystkich obecnych.

Prace uczniów PSP w Mniszku zostały zauważone i nagrodzone przez jury:

Kategoria - eko choinka – dla klas I-III

III miejsce – Zuzanna Jankowska kl. 1 PSP w Mniszku

Kategoria - eko ozdoba choinkowa – dla klas I-III

III miejsce – Karol Jakubowski kl. 2 PSP w Mniszku

Kategoria - eko szopka bożonarodzeniowa – dla klas IV-VIII

II miejsce – Bartłomiej Włodarczyk kl. 5A PSP w Mniszku

Kategoria - eko stroik świąteczny - dla klas IV-VIII

III miejsce – Błażej Minda, kl. 7 PSP w Mniszku

Kategoria szkoły

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Przysusze

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wrzosie

Związek Gmin „Radomka” ufundował bardzo atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu oraz dla szkół.