W dniach 30.03-31.03.2021 odbył się międzyszkolny konkurs z języka niemieckiego „1 z 10” przeznaczony dla uczniów klas 7 PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie, PSP im. Mikołaja Kopernika w Bieniędzicach, PSP im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku, ZSP w Sławnie. Konkurs zostały przeprowadzony na platformie TEAMS w aplikacji FORMS - dnia 30.03.2021 w PSP im. Mikołaja Kopernika w Bieniędzicach oraz PSP im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku, oraz 31.03.2021 w PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie oraz ZSP w Sławnie.
Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie nauki języka niemieckiego wśród uczniów, a także podnoszenie ich umiejętności językowych.
Zakres materiału obejmował zagadnienia z rozdziałów: 1-5 z podręcznika do klasy 7: „Das ist Deutsch! KOMPAKT”.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów z PSP im. Jana Pawła II w Wolanowie: 4 uczniów z klasy 7A, 5 uczniów z klasy 7B, 2 uczniów z klasy 7C, 4 uczniów z klasy 7 w ZSP w Sławnie, 5 uczniów z klasy 7A oraz 5 uczniów z klasy 7B w PSP im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku oraz 6 uczniów z klasy 7 w PSP im. Mikołaja Kopernika w Bieniędzicach, w sumie 31 uczniów.

Najlepszy wynik i zarazem pierwsze miejsce z wynikiem 33/35 pkt. uzyskali uczniowie:

1. Oliwia Augustyniak – 7A PSP w Mniszku
  2. Szymon Kowalczyk – 7B PSP w Mniszku
  3. Anna Godek – 7B PSP w Wolanowie
  4. Patrycja Poneta – 7B PSP w Wolanowie
  5. Zuzanna Woźniak – 7B PSP w Wolanowie

drugie miejsce oraz wynik 32/35 pkt. uzyskali uczniowie:

1. Maria Sukiennik – 7B PSP w Wolanowie
  2. Milena Sławińska – 7C PSP w Wolanowie

trzecie miejsce oraz wynik 31/35 pkt. uzyskali uczniowie:

1. Maja Czubak – 7A PSP w Mniszku
  2. Zuzanna Sambor – 7A PSP w Mniszku
  3. Przemysław Nowiński – klasa 7 PSP w Bieniędzicach

Uczniowie, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali oceny celujące z języka niemieckiego, pozostali uczestnicy konkursu, którzy także uzyskali wysokie wyniki otrzymali oceny bardzo dobre.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!