• PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

Copyright 2021 - Custom text here

 Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zostaliśmy wszyscy postawieni w nowej sytuacji, do której musimy się dostosować najlepiej jak potrafimy.

Tymczasowa sytuacja nie może być traktowana jako czas wolny.

Mamy do Was wszystkich ogromną prośbę:

  • pozostańcie w domach,
  • zachowujcie szczególną higienę zarówno taką jak mycie rąk, jak i dbanie o czystość wokół siebie,
  • unikajcie spotkań towarzyskich.

Jednocześnie przypominamy że podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa opracowanym przez ekspertów i wdrażanych przez władze krajowe i samorządowe jest naszym obywatelskim obowiązkiem.

Oczekujemy od Was pracy nad powtórzeniem materiału oraz wykorzystywania drogi elektronicznej za pomocą której będziecie otrzymywać wskazówki od Waszych nauczycieli.

Poniżej zamieszczamy linki do proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej treści edukacyjnych.

Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe 

Propozycje spędzania czasu w domu.

Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Szczegółowy program od 16 do 20 marca znajduje się na stronie:https://www.gov.pl/web/edukacja/pasma-edukacyjne 

Zachęcamy do poznawania np. sztuki. na stronie https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/ jest tu dostępny wirtualny spacer po 12 europejskich muzeach, a także innych muzeów np. Muzeum Powstania Warszawskiego na stronie https://www.1944.pl/szukaj.html/szukaj/+o+muzeum+wirtualne+muzeum?exclude_ahm=1

Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową.