„Wielkim kunsztem  wykazuje się nauczyciel,
który potrafi sprawić,
że twórcze wyrażanie siebie
i nabywanie wiedzy staje się
źródłem radości.”
ALBERT EINSTEIN

Dnia 13 października 2021 roku miała miejsce uroczysta akademia, która została zorganizowana przez uczniów klas VIIA, VIIIA z okazji Święta Edukacji Narodowej. Zaprezentowali oni żartobliwe wiersze i piosenki. Nie obyło się też bez uroczystej gali rozdania „Miodowych Oskarów” w różnych kategoriach dla poszczególnych nauczycieli i pracowników szkoły. Samorząd Uczniowski złożył życzenia i podziękował za trud wkładany w wychowanie i edukację. Serdeczne życzenia przekazała także przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Sawicka.

Następnie głos zabrała Pani dyrektor Lidia Gomuła, która podziękowała uczniom za zorganizowanie akademii oraz nauczycielom odpowiedzialnym za jej przygotowanie. Złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia i podziękowania za dotychczasową pracę. Uroczystość została zakończona wręczeniem nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi Nagród Dyrektora oraz obdarowaniem przez Rodziców smacznym tortem.