W dniu 26.10.2021 r. uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczystość ślubowania pierwszoklasiści zainaugurowali, tańcząc poloneza. Następnie przedstawili piękne recytacje i śpiew piosenek. Tym montażem słowno - muzycznym udowodnili, jak wiele już potrafią, pokazali, że nabyli wiele umiejętności potrzebnych w szkole. Pani Dyrektor Lidia Gomuła dokonała pasowania ich na uczniów.

Na pamiątkę tego wspaniałego wydarzenia otrzymali legitymacje szkolne, ufundowane przez Radę Rodziców dyplomy i książki, prezenty w postaciwyposażonych piórników i kolorowanek od Urzędu Gminy w Wolanowie oraz zestaw gier od społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Dodatkowym prezentem od klasy IV były pojemniki na przybory szkolne dla każdego dziecka.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły pierwszoklasiści złożyli kwiaty w kąciku Patrona oraz przed pomnikiem żołnierzy AK na terenie przyszkolnym, zapalili znicze, oddając hołd poległym. Zasadzili też na szkolnym klombie drzewko, którym będą się opiekować. Będzie ono symbolicznie rosnąć wraz z nimi przez lata ich nauki w szkole.

Zwieńczeniem święta był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Z całą pewnością uroczystość ta zostanie na długo w pamięci uczniów, rodziców oraz społeczności szkolnej.