Halloween to amerykańskie święto, które obchodzone jest w wielu krajach nocą 31 października. Halloween pochodzi od wyrażenia „AllHallow’sEve”, co oznacza Wigilię Wszystkich Świętych.

Najważniejszym symbolem Halloween jest dynia. Lampiony z wydrążonej dyni wyglądają spektakularnie, a ich przygotowanie może zagwarantować wszystkim domownikom sporo dobrej zabawy. Lampiony są nazywane Jack-o’-lantern.Wierzono, że czarny kostium miał odpędzać złe duchy, zaś dynia ze światełkiem oznaczała dusze tragicznie zmarłych.

W tym dniu dzieci chodzą po domostwach mówiąc “cukierek albo psikus” (ang. trick ortreat).W nawiązaniu do tej tradycji uczniowie klas 0a i 0b na zajęciach języka angielskiego dowiedzieli się czym jest święto Halloween i chodzili po salach z pojemnikiem na cukierki wołając „cukierek albo psikus”. Gdy nauczyciele, pracownicy i pozostali uczniowie naszej szkoły nie chcieli dać cukierka, otrzymywali od dzieci w zamian psikusa. Zabawa wyzwoliła w dzieciach wiele pozytywnych przeżyć i emocji. Nie obyło się bez śmiechu i psot!

Opracowała:

Martyna Minda