Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez PSP w Mniszku.  W konkursie mogą brać udział uczniowie z klas 1-3. Zadaniem uczestnika jest opracowanie i wykonanie „książki tematycznej”  w języku angielskim, w formie lapbooka, dotyczącego słownictwa związanego z Bożym Narodzeniem na świecie. Lapbook powinien zostać wykonany na brystolu o formacie A2. Praca powinna być samodzielna, musi zawierać przyczepioną metryczkę z danymi: imię, nazwisko dziecka, klasa i szkoła. Prace oddajemy do nauczycieli języka angielskiego do 13 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 20.12.2021.

Informacje dodatkowe-czym jest lapbook?

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolana”. Jest to książka tematyczna w formie tekturowej teczki (jednej lub kilku, sklejonych), która otwiera się w różne strony, odsłaniając mobilne, interaktywne elementy-książeczki, obrazki, kieszenie, koperty, harmonijki, itp. z różnymi informacjami na dany temat. Takie zbieranie i segregowanie informacji umożliwia syntezowanie wiedzy oraz jej szybkie i skuteczne przyswajanie. Autorzy lapbooków oprócz zdobywania wiedzy na dany temat ćwiczą również inne umiejętności: kreatywność, organizację pracy, myślenie logiczne, łączenie faktów.

Monika Odzimkowska

Ewa Zjawińska