Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Europa i ja”, którego celem jest przybliżenie dzieciom w wieku przedszkolnym wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Dzieci z grupy Oa wybrały Francję, zaś dzieci z grupy Ob Hiszpanię. Pierwszym zadaniem, które musiały wykonać przedszkolaki było poznanie symboli narodowych wybranych państw. Dzieci w zespołach oraz indywidualnie wykonały flagi, herb oraz odsłuchały hymn danego kraju. Chętnie wysłuchały również ciekawostek dotyczących danego państwa, m.in., że lizak chupa- chups pochodzi właśnie z Hiszpanii, a we francuskich szkołach jest aż 20-stopniowa skala ocen. Poprzez udział w projekcie dzieci zdobywają nowe doświadczenia oraz rozwijają zainteresowania dotyczące wybranych krajów.

Opracowała Kamila Kiljanek