• PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

  • PSP Mniszek

Copyright 2022 - Custom text here

Tradycji ZHP Hufca Radom. Autorami ekspozycji są: dr hab. Sebastian Piątkowski i dr Arkadiusz Kutkowski.

Wystawa w postaci fotografii i materiałów dokumentalnych z lat wojny i okupacji umieszczona została na 32 planszach. Ekspozycja przedstawia historię antyhitlerowskiej konspiracji wojskowej i cywilnej w powiatach: radomskim, iłżeckim i kozienickim. Zawiera w większości dotąd niepublikowane fotografie i dokumenty dotyczące dziejów pierwszych organizacji konspiracyjnych, Szarych Szeregów, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Narodowych Sił Zbrojnych i Tajnej Organizacji Nauczycielskiej.

W związku z wystawą dnia 9 grudnia gościliśmy przedstawiciela Delegatury IPN w Radomiu Pana Bogusława Beka, który swoją niezwykle interesującą prelekcją opatrzył wystawę. Zaszczycili nas także swoją obecnością goście – wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej pan Kazimierz Teperski oraz  zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu pan Piotr Kacprzak.

Uczniowie naszej szkoły, mieli możliwość w niecodzienny sposób uzupełnić swoją wiedzę o ludziach i czynach, dzięki którym mogą żyć w wolnym i demokratycznym kraju.