W dniu 10.03.2022 r. klasy I - III wraz z oddziałami przedszkolnymi wybrały się na autokarową wycieczkę do Trickoramy w Radomiu. W tym Centrum Iluzji i Magii uczniowie przeżyli niesamowite, wręcz magiczne przygody. Zaraz przy wejściu powitały ich ogromne anamorficzne obrazy na ścianach, wprowadzające w baśniowy trójwymiarowy świat. Kolejne atrakcje przekraczały niekiedy pojmowanie rozumowe. Dzieci zaglądały do kalejdoskopów, tuneli nieskończoności, przepaści w niekończącej się bibliotece itp. Tworzyły bajkowe miraże, hologramy z przymrużeniem oka, iluzje optyczne i geometryczne. Dużą popularnością cieszył się labirynt luster, z którego bardzo trudno było znaleźć wyjście. Dla dzieci lubiących nietypowe przeżycia interesujące były krzywe pokoje, gdzie świat widziany był z innej perspektywy, nawet do góry nogami oraz wirujący tunel, w którym komnaty przeczyły prawom grawitacji (np. piłeczka zamiast spadać, wspinała się po poręczy),a także horror – sofa, na której dało się odczuć emocje z dreszczykiem….Chłopcom ogromnie spodobało się wiszące auto, do którego przyszli kierowcy z chęcią wsiadali. Dziewczynki swoją uwagę skupiły bardziej na zamku ze zjeżdżalnią oraz ściance wspinaczkowej. Wszystkim podobały się zabawy z fotoluminescencją - kreatywne "strzelanie" i malowanie światłem.

Wspólna wesoła zabawa miała miłe zakończenie po powrocie do szkoły, gdzie dzieci otrzymały słodkie drobiazgi – wszak wyjazd organizowany był z okazji Święta Kobiet i Dnia Mężczyzn. Mamy nadzieję, że taki sposób ich obchodów się podobał i zostanie na długo w pamięci naszych wychowanków.

Kierownik wycieczki

Agata Seta