W realizacji projektu edukacyjnego „Wszystkie kolory świata”  wzięli udział uczniowie klas 0-VIII. Podczas organizowanych  zajęć i zabaw  wprowadzano dzieci w świat różnych kultur oraz zwyczajów i problemów egzystencjonalnych mieszkańców  wszystkich kontynentów świata ze szczególnym uwzględnieniem Afryki.  Podczas zabaw i zajęć realizowanych w tym czasie uczniowie kształtowali postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Uświadamiano wychowankom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, bo środki zebrane ze sprzedaży uszytych lalek zostaną przekazane na ratowanie życia dzieci w Afryce.

Na tablicach ogłoszeń  przygotowano gazetki informacyjne dla rodziców w celu przedstawienia treści zawartych w projekcie  i zaangażowano ich do uszycia lalek .  Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami przygotowały specjalne laleczki Unicef, które  były symbolem pomocy, jaką dzieci chciały udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci same zdecydowały z  jakiego kraju pochodziła ich laleczka, jak miała na imię, jaki miała kolor skóry czy hobby. Tymi informacjami uzupełniono akt urodzenia lalki.

Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, a rodzice zaangażowaniem. Zorganizowano wystawę, na której każdy mógł podziwiać laleczki. Ponadto odbyła się licytacja a pozyskane w ten sposób środki przyczynią się do poprawy losu najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

Łącznie uszyto 55 lalek. W ramach ich sprzedaży zebrano               i wpłacono kwotę 794 złotych.