Dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja”. W lutym poszerzyły swoją wiedzę poprzez zapoznanie się ze zwierzętami żyjącymi we Francji oraz Hiszpanii. Wśród zwierząt charakterystycznych dla Francji nie mogło zabraknąć żab oraz ślimaków.

Z kolei Hiszpanię prezentowały takie zwierzęta jak: byk, ryś, orzeł, wilk, dzik, wąż.

W marcu dzieci miały okazję spróbować potraw z Francji i Hiszpanii. Tego dnia w grupie 0a podczas śniadania królowały sery pleśniowe oraz croissanty.

Dzieci z grupy 0b na śniadanie postanowiły zjeść sycące kanapki na ciepło z kiełbasą chorizo.

Przedszkolaki są bardzo zadowolone z udziału w projekcie. Już nie mogą doczekać się kolejnego zadania, dzięki któremu jeszcze dokładniej poznają wybrane przez siebie kraje.