Na początku kwietnia 2022 roku uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sławnie. Konkurs zatytułowany był „Wielkanoc zamknięta w słoiku”.

Wiodący temat i cel konkursu to najpiękniejsze ozdoby wielkanocne, które jednocześnie będą stanowić piękne stroiki umieszczone w szklanych pojemnikach.

Jury konkursu wyłoniło zwycięzców spośród 60 młodych artystów ze szkół z terenu gminy Wolanów, którzy podjęli się wykonania tak pięknej, ale wcale niełatwej kompozycji. W tej grupie znalazło się piętnastu uczniów z klas 0-3 PSP Mniszek.

W pierwszej kategorii wiekowej (dzieci w wieku 3-5 lat) uznanie komisji zdobyło dwoje uczniów oddziału przedszkolnego 0b naszej szkoły.

Wśród nagrodzonych znalazła się na III miejscu Liliana Walczak, Wyróżnienie zdobył za swą świąteczną ozdobę Filip Kołodziejski.

W kategorii uczniów klas 0 – 3 szkoły podstawowej:

II miejsce zajęła za swą kompozycję Oliwia Wachowicz z klasy I, wyróżnienie otrzymał za swój stroik Marcin Defiński z klasy III.

Wszystkie świąteczne kompozycje naprawdę są godne uwagi i cieszą oko widza.

Różnorodność materiałów i technik zastosowanych do wykonania konkursowych stroików świątecznych świadczyć może o ogromnej fantazji, kreatywności i pomysłowości młodych twórców.

Warto podtrzymywać tę piękną tradycję, by poprzez działalność artystyczną przybliżać uczniom ludowe zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Opracowała koordynator konkursów klas 0-III

Agata Seta