Nauczycielki wychowania fizycznego (mgr Kamila Michałowska i mgr Agata Ostrowska) przygotowały tor przeszkód dostosowany do wieku uczniów. Tor składał się między innymi z następujących elementów: bieg wahadłowy, brzuszki z piłką lekarską, przewroty, czołganie, wspinanie po drabinkach, rzut woreczkami, slalom pomiędzy pachołkami, przechodzenie przez płotki, skok przez kozła. Rywalizacja sportowa była podzielona na dwie kategorie wiekowe (pierwsza dla uczniów 4-6, druga dla klas 7-8).

Gościliśmy szkoły podstawowe ze Sławna i Bieniędzic. W turnieju brało udział 8 drużyn. W skład zespołu wchodziły dwie dziewczyny i trzech chłopców. Mieli oni za zadanie pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Zawody przebiegły z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczniowie z zapałem, w sportowej rywalizacji pokonywali poszczególne przeszkody. Było dużo zabawy i walki o uzyskanie najlepszych wyników. Poziom turnieju był wysoki i wyrównany, a o kolejności miejsc decydowały ułamki sekund.

Na podsumowaniu zawodów, Pani wicedyrektor Beata Stanik wręczyła uczniom pamiątkowe medale i dyplomy. Sponsorem zawodów była Gmina Wolanów.

Zawody te, z pewnością wpłynęły na podniesienie poziomu sprawności fizycznej uczniów.

Końcowe wyniki zawodów:

Rywalizacja sportowa pomiędzy klasami 4-6:

1 miejsce: PSP SŁAWNO

2 miejsce: PSP BIENIĘDZICE

3 miejsce: PSP MNISZEK (Nikola Wasik, Wiktoria Smagowska, Daniel Kacprowicz, Szymon Drabik, Piotr Sobieraj)

4 miejsce: PSP MNISZEK (Luiza Smagowska, Amelia Florczak, Piotr Trześniewski, Szymon Winiarski, Piotr Kowalczyk)

Rywalizacja sportowa pomiędzy klasami 7-8:

1 miejsce: PSP MNISZEK (Olga Dolega, Zofia Grzyb, Antoni Grzyb, Jan Seredyn, Hubert Wójcik)

2 miejsce: PSP MNISZEK (Zuzanna Rubinkiewicz, Wiktoria Frydrych, Bartłomiej Bogatek, Bartłomiej Włodarczyk, Patryk Midzio)

3 miejsce: PSP SŁAWNO

4 miejsce: PSP BIENIĘDZICE