25 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej 72 Pułku Piechoty w Mniszku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów. Dzieci z klasy Ia i Ib tanecznym krokiem krakowiaka rozpoczęły uroczystość. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przywitała wszystkich gości. Następnie dzieci wyrecytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenki. Zanim przystąpiły do pasowania bezbłędnie udzieliły odpowiedzi na zadawane im pytania. W ten sposób udowodniły, że znają zasady ruchu drogowego, oraz właściwego i kulturalnego zachowania się na lekcji i w szkole. Następnie w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały dbać o swoją ojczyznę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz godnie reprezentować swoją szkołę. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Lidia Gomuła dokonała pasowania dzieci na uczniów. Następnie wraz z wicedyrektor szkoły, przewodniczącą Rady Rodziców wręczyła dzieciom dyplomy, książeczki, legitymacje szkolne oraz upominki od Urzędu Gminy Wolanów oraz książeczki SKO od  dyrektor Banku Spółdzielczego w Wolanowie. Pierwszoklasiści po uroczystości minutą ciszy oddały hołd patronowi szkoły oraz żołnierzom AK. Zgodnie z tradycją każda z klas posadziła w ogrodzie szkolnym drzewko pamiątkowe. Szczęśliwe dzieci wraz z rodzicami oraz wszystkimi gośćmi udały się na słodki poczęstunek.

Dziękujemy dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu, Samorządu Uczniowskiemu oraz rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tak ważnej dla pierwszoklasistów uroczystości.

Izabela Żurek

Kamila Kiljanek