Pod pomnikiem poświęconym Żołnierzom Września i Partyzantom 72. Pułku Piechoty Armii Krajowej, poległym na ziemi radomskiej w walce z niemieckim okupantem w latach 1939-1945, delegacja szkoły oraz zaproszeni goście m.in.: Wójt Gminy Wolanów Ewa Markowska-Bzducha, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski oraz członkowie władz naczelnych Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Jerzy Kaczkowski i Kazimierz Teperski, złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Nie obyło się bez okolicznościowej akademii, przygotowanej przez uczniów pod opieką pana Mateusza Farbiszewskiego, która zachwyciła i niezwykle poruszyła wszystkich obecnych.

Przedstawienie, które połączyło w sobie tradycyjną nutę patriotyzmu z nowoczesnym sposobem wyrażania emocji,  oryginalna i piękna scenografia, teatr cieni oraz melorecytacja – wszystko to przyczyniło się do stworzenia wyjątkowego spektaklu. Mottem tegorocznego święta były słowa: „Mówię do Ciebie po latach milczenia”.

W tak ważnym dniu, dziękując za obecność w życiu szkoły, Pani Dyrektor wręczyła specjalnie przygotowane na ten dzień statuetki Przyjaciela Szkoły. Otrzymały je osoby, które czuwają nad naszą szkołą i śmiało można ich nazwać dobrymi duchami placówki. Wyróżnienie, od całej społeczności szkolnej, otrzymała Pani Wójt, jako organ prowadzący i wpierający naszą szkołę, ksiądz proboszcz Adam Kuc, który zawsze cierpliwie wysłucha oraz służy dobrą radą i innymi formami pomocy. Nie mogło zabraknąć wyróżnienia dla gości ze Światowego Związku Armii Krajowej oraz naszych wspaniałych rodziców, bez których wiele inicjatyw nie mogłoby się udać. Tę ostatnią statuetkę Pani Dyrektor przekazała na ręce przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Iwony Sawickiej.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, bez których ten dzień nie wyglądałby tak pięknie.