Dnia 10. listopada 2022 r. uczniowie szkoły w Mniszku uczestniczyli w zajęciach edukacyjno – informacyjnych przeprowadzonych przez Pana Cezarego Nowka, Prezesa Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Razem dla Radomki". Spotkanie dotyczyło szeroko rozumianej ochrony powietrza – budowania świadomości o szkodliwym działaniu zanieczyszczeń, zawartych w powietrzu, wskazywanie pozytywnych i negatywnych zachowań i postaw, które mają wpływ na ochronę powietrza, uświadomienie, że za stan jakości powietrza w swoim otoczeniu odpowiedzialny jest każdy człowiek, bez odwoływania się do skali globalnej, ale do własnego podwórka, rodziny, znajomych, sąsiadów.

Ponadto uczniowie otrzymali garść wiedzy na temat wpływu codziennych wyborów na przyszłość naszej Planety. Decyzje, takie jak: zakupy artykułów spożywczych, ubrań, wybór środka transportu, sposób korzystania z wody i prądu, ograniczenie ilości produkowanych odpadów czy ich właściwa segregacja, to kluczowe elementy zrównoważonego rozwoju. Zmianą nawyków i sposobu myślenia, wpływamy nie tylko na nasze otoczenie, ale także na klimat oraz przyszłość naszą i następnych pokoleń.