W dzisiejszych czasach, kiedy rzeczywistość kształtowana jest przez szybki rozwój postępu technicznego, do nauki nie wystarcza już tylko podręcznik. Konieczne jest zdobywanie wiedzy w sposób całościowy w kontekście szybko zmieniających się realiów. Dlatego też uczniowie klas IV-VIII biorą udział w projekcie, który ma za zadanie stymulować ich aktywność i motywację do efektywnej nauki. W ramach projektu czwartoklasiści opisywali pamiątki rodzinne wśród których znalazły się między innymi maski gazowe z okresu drugiej wojny światowej, monety a nawet zabytkowe lampy. Uczniowie klasy piątej przestawili greckich bogów, szóstoklasiści zajmowali się Rzeczpospolitą Szlachecką, wśród ich prac znalazły się makiety dworków szlacheckich. Uczniowie klasy siódmej koncentrowali się na Napoleonie, zaś ósmoklasiści na okresie II wojny światowej, obozach koncentracyjnych, modzie oraz kuchni tamtych czasów.