I moduł: „Czytamy razem z Małym Misiem”

1) Częste czytanie dzieciom w towarzystwie Małego Misia – przewodnika dzieci po świecie literatury.

2) Zachęcanie rodziców przedszkolaków do czytania dzieciom. Do domu dziecka wędrowało zalaminowane zdjęcie misia wraz z kartką dzienniczka. Na karcie dzienniczka rodzice wpisywali tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonywały pamiątkowy rysunek.

3) Stworzenie kącika książki.

II moduł: „Emocje w życiu codziennym”. Jego głównymi celami było upowszechnienie polityki zdrowia psychicznego oraz edukacja społeczna w zakresie profilaktyki zaburzeń emocjonalnych i psychicznych. Udział uczniów w zajęciach na temat emocji z wykorzystaniem opowiadań Anety Konefał: „Gdzie mieszka złość?” (złość), „Po deszczu zawsze wychodzi słońce” (smutek), „Nie bój się, Misiu” (strach), „Nieśmiałość” (nieśmiałość). Stworzenie klasowego kącika emocji.

III moduł: „Pamiętnik naszej grupy”. Celem modułu jest zwrócenie uwagi na korzyści, jakie dzieci zdobywają dzięki uczestnictwu w życiu przedszkolnym. Zostały one zaproszone do samodzielnego projektowania pamiętnika swojej grupy i kolekcjonowania przedszkolnych wspomnień.

Pozostałe moduły będą realizowanie w drugim semestrze.