Prace multimedialne należy przesłać do 31 marca 2023 r. na adres:  https://liblink.pl/QJuTVGdjP0 z dopiskiem „Opowiedz mi o życiu w PRL-u”.

Praca przygotowana przez uczestnika powinna:

- opierać się na źródłach historycznych (np. wspomnienia, pamiętniki, listy, dokumenty, fotografie, prasa, wywiady, nagrania, filmy)

- dotyczyć następujących aspektów życia codziennego: kulturowego, egzystencjalnego, ekonomicznego, edukacyjnego, religijnego, jak również zmagań dnia codziennego, oddziaływań i wpływu mediów na odbiorcę oraz form oporu przeciwko władzy komunistycznej.

Dla laureatów przewidziane są nagrody rzeczowe. Zwycięskie prace będą również opublikowane w całości bądź fragmentach na stronie internetowej szkoły.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie szkoły 15 kwietnia 2023 roku.

Konkurs został objęty patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

REGULAMIN  ORAZ CELE  KONKURSU HISTORYCZNEGO - Opowiedz mi o życiu w PRL-u, czyli codzienność minionej epoki

Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszenia do konkursu