Po odkrywaniu praw naukowych udaliśmy się na laserowy paintball. Podczas każdego z wejść nie zabrakło emocji, dreszczyku rywalizacji oraz zapału do wspólnej zabawy.
Kolejnym  punktem pobytu w  Manufakturze był oczywiście zakup pamiątek – nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla najbliższych.
Ostatnim  punktem wyjazdu  był spacer po ZOO i Orientarium. Nowo powstały kompleks stał się główną atrakcją turystyczną ostatnich miesięcy. Dzieci miały okazję obejrzeć mnóstwo gatunków zwierząt i ptaków w warunkach stworzonych na wzór tych naturalnych. Podziwiać mogły słonie indyjskie, a także uczestniczyć w ich karmieniu i kąpieli. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości 26 metrów, w którym podziwiać można było1300 gatunków zwierząt i roślin morskich, w tym ryb, rekinów, płaszczek i rafę koralową.

Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone i bogatsze o wiele cennych informacji przyrodniczych i niezapomniane wrażenia z dna morskiego.