I miejsce Zofia Grduk kl. 6a

II miejsce Natalia Nawara kl. 8a

III miejsce Maciej Drabik kl. 8b

Tego dnia odbył się również konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Natalia Nawara kl. 8a – 48 cyfr

II miejsce – Natalia Gadalska kl. 8a – 47 cyfr

III miejsce – Zuzanna Rubinkiewicz kl. 8b – 46 cyfr.

Kolejny konkurs, który odbył się w związku z obchodami święta liczby Pi, to konkurs plastyczno- matematyczny „Emotikonka z liczbą Pi”. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Lena Mazurkiewicz kl. 4,

II miejsce ex aequo Piotr Kołacz kl. 4 i Jakub Wachowicz kl. 5,

III miejsce ex aequo Jakub Walkiewicz kl. 6a i Amelia Adamus kl. 8b.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody, słodycze oraz matematyczne bony upominkowe.

Ponadto uczniowie zostali zachęceni przez nauczycieli matematyki do rozwiązania escape roomu „Muzeum Liczby Pi”, lub przejścia mapy Minecraft „Stacja pi”. Nagrodą za podanie hasła lub okazanie się certyfikatem ukończenia mapy, było otrzymanie przez ucznia oceny celującej z matematyki.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach i zaangażowanie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

Nauczycielki matematyki: Dorota Woźniak i Lidia Poprawska