Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów pomocy, czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wzywanie pomocy, resuscytację krążeniowo-oddechową, ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej. Uczniowie utrwalili poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką (trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).

W oparciu o poznaną wiedzę teoretyczną z wielką chęcią i zaangażowaniem uczniowie brali udział w ćwiczeniach praktycznych. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem Pana Jacka Bielawskiego mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytację na fantomach, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej.

Tablicę przy głównym wejściu do szkoły zdobiła gazetka Pierwsza pomoc przedmedyczna, gdzie uczniowie mogli przypomnieć sobie i utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy.

Zespół ds. bezpieczeństwa