W dniu 17 IV 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z panią Małgorzatą Żak -pielęgniarką z Ośrodka Zdrowia w Wolanowie w ramach obchodów Dni Zdrowia w szkole. Przeprowadziła ona pogadankę ilustrowaną na temat zdrowego trybu życia, dbałości o higienę ciała oraz profilaktyki chorób. Ponadto nauczyciele klas I-III przedstawili dla uczniów prezentacje edukacyjne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej z projektu "Laboratoria przyszłości". Dotyczyły one tematyki prozdrowotnej m.in. "Higiena osobista", "Zbilansowana dieta dziecka". Dzieci obejrzały ponadto film "Przygody Oli i Stasia", przybliżający zagadnienia zdrowego żywienia. Był to z pewnością ciekawy sposób podsumowania omawianych w klasach zagadnień związanych ze zdrowiem i utrwalił poruszane z wychowawcami treści prozdrowotne.

Agata Seta