W piątek, 19 maja br. w naszej szkole odbył się finałowy piknik Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa.  W wydarzeniu udział wzięli m.in. Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Kierownik Delegatury MUW Krzysztof Murawski, Dyrektor Delegatury MKO Adrian Barański, Wójt Gminy Wolanów Ewa Markowska – Bzducha oraz służby i instytucje, które mając na uwadze szeroko rozumiane bezpieczeństwo, chętnie odpowiedziały na zaproszenie do wspólnego działania.

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły spotykali się z przedstawicielami m.in.: Polskich Kolei Państwowych, Stacji Pogotowia Ratunkowego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego.

Odbywały się zajęcia instruktażowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazy ratownictwa medycznego, pokazy sprzętu specjalistycznego, konkursy plastyczne i wiedzy nt. bezpieczeństwa, konkursy jazdy na rowerze zgodnej z przepisami ruchu drogowego, turniej doskonalenia techniki jazdy po torze sprawnościowym, pogadanki tematyczne, pokaz tresury psa policyjnego, była możliwość założenia specyficznych okularów (alkogogle i narkogogle), dla lepszego zrozumienia i zobrazowania wpływu substancji psychoaktywnych na refleks, czas reakcji, równowagę.

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie zdawali egzamin na kartę rowerową, a w dniu finału uroczyście odebrali dokument.

Zintegrowane działania nauczycieli, uczniów, rodziców, służb, instytucji - wszystko po to, aby poprzez wspólną zabawę i edukację mówić o zagrożeniach, zasadach zachowania w sytuacjach codziennych i nadzwyczajnych.