18 maja 2023 r. w naszej szkole gościliśmy Pana Artura Grdukaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mniszku. Uczniom w ciekawy sposób została przybliżona specyfika pracy strażaka. Odbyła się także prezentacja stroju i podręcznego sprzętu. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali dzieci z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej utrwaliła wiedzę uczniów w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.