Tradycyjnie inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy mszą świętą, którą odprawił ks. Gustaw Kaczkowski. Następnie wszyscy przeszliśmy  na plac szkolny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Lidia Gomuła, która powitała Wójta Gminy Wolanów panią dr Ewę Markowską – Bzducha, najmłodszych naszych wychowanków z oddziału przedszkolnego, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz rodziców. Podczas przemowy pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia na nowy rok szkolny. Następnie głos zabrała pani Wójt, która podsumowała dotychczasowe prace remontowo - budowlane przeprowadzone w szkole oraz podzieliła się planami dotyczącymi dalszych inwestycji obejmujących naszą szkołę. Swoje wystąpienie zakończyła życzeniami. Życzyła wszystkim samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. Później pani wicedyrektor Beata Stanik przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i zaprosiła uczniów na pierwsze powakacyjne spotkania z nauczycielami.