Lekcje plenerowe to wspaniała alternatywa dla zajęć w szkolnych ławkach. Świeże powietrze i obecność natury nie tylko wpływają korzystnie na zdrowie. Przede wszystkim lekcje na świeżym powietrzu mogą być wspaniałym źródłem wiedzy, rozbudzić ciekawość dzieci oraz wspomagać kształtowanie postaw pro-ekologiczych. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w takich zajęciach. Zorganizowane były one przez Gminne Centrum Kultury w Wolanowie i prowadzone przez panią Monikę Dzik. Podczas warsztatów uczniowie rozmawiali na temat przygotowania zwierząt do zimy oraz o zasadach zachowania się w lesie. Miały możliwość zasiania kwietnej łąkiw doniczkach. Swoją uprawę zabrały do szkoły, aby móc się nią dalej troskliwie zajmować. Dzieci zaciekawiła ścieżka dydaktyczna na której odbywały się zajęcia. Przybliżyła ona dzieciom wiadomości z zakresu ornitologii, dendrologii i pszczelarstwa.