Czy istnieje miejsce, w którym można poznać kuchnię, obyczaje i najsłynniejsze postacie z krajów całego świata? Czy jest taki sposób, aby jednego dnia przedostać się z Turcji aż do Nowej Zelandii, a w międzyczasie odwiedzić także Meksyk, Austrię, Czechy?

Tegoroczna edycja Dnia Języków Obcych, która odbyła się w naszej szkole 29 września dała nam ku temu sposobność! Klasy 4-8 tego dnia stanęły na wysokości zadania: stworzyły cudowne stoiska, przebrały się, przygotowały jedzenie do degustacji oraz zorganizowały wiele innych pomysłowych atrakcji. Wszyscy uczniowie wykonali piosenkę „Panie Janie” w języku wylosowanego kraju, przygotowali plakaty o symbolach i zabytkach  oraz zaprezentowali ciekawostki związane z wylosowanym krajem. Reprezentanci klas wzięli również udział w quizie Kahoot. Dzięki zaangażowaniu uczniów odbyliśmy wspólnie ciekawą, żywą, kolorową i niezapomnianą lekcję języków obcych oraz geografii. W tegorocznej rywalizacji zaszczytne pierwsze miejsce przypadło Meksykowi przygotowanemu przez klasę VI. W drodze głosowania społeczność szkolna uznała, że to właśnie im należy się wyróżnienie za najlepsze stoisko, przebranie klasy, oraz najsmaczniejsze jedzenie. Tym niemniej oczywiście należy zauważyć, że wszyscy tegoroczni uczestnicy Dnia Języków Obcych wykazali się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem, wiedzą o wylosowanym kraju, a także pomysłowym opracowaniem tamtejszej kultury i tradycji.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, wspierającym ich Rodzicom i Nauczycielom.