W dniu 11 października 2023r. uczniowie z  klasy 2a i 2b wybrali się na jesienną wycieczkę, do lasu w Mniszku. Podczas wycieczki uczniowie podziwiali piękno jesiennego lasu i obserwowali zmiany zachodzące  w przyrodzie wczesną jesienią. Podczas lekcji przyrody na łonie natury, uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i krzewów oraz obserwowali odlatujące do ciepłych krajów, niektóre gatunki ptaków. Dzieci chętnie zbierały jesienne dary natury - szyszki, kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Najwięcej radości sprawiły zbiory jadalnych grzybów- maślaków, podgrzybków, prawdziwków i kozaków, które zapełniły wiklinowe koszyki. Pogoda nam dopisała, świeciło słońce i na twarzach dzieci pojawiały się uśmiechy. Po przyjściu do szkoły, dzieci prosiły o kolejną wycieczkę do lasu już tylko na… grzybobranie.