Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą Panią Martyną Mindą wzięli udział w ogólnopolskim programie dla szkół promującym założenia kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. Program organizowany był przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Celem programu było przybliżenie młodzieży zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w tych miejscach.

Uczniów odwiedziła Pani Małgorzata Plewik, ambasador bezpieczeństwa PKP – Polskie Linie Kolejowe S.A oraz Pan Krzysztof Piórko, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej. Nasi goście wręczyli uczniom imienne dyplomy oraz nagrody za zdobyte Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczny Przejazd”. Szkoła otrzymała tytuł „Ambasadorów Bezpieczeństwa” oraz została uhonorowana tablicą pamiątkową.