Tradycją naszej szkoły stały się coroczne spotkania, w trakcie których możemy wysłuchać pięknych kolęd i pastorałek śpiewanych w języku angielskim. 18 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbył się już kolejny raz Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych Let’s sing Christmas Carols and Songs.
W świątecznej atmosferze wystąpili uczniowie ze szkół w
Cerekwi, Kowali Stępocinie, Kolonii Kończyce, Młodocinie Mniejszym, Sławnie, Wolanowie oraz uczennice naszej szkoły. W konkursie wzięło udział 21 uczniów klas I-VIII. Każdy występ był piękny i pełen emocji, więc jury miało trudne zadanie. Nie zabrakło również ciekawych strojów, rekwizytów i występów tanecznych, które uatrakcyjniły występy. Komisja oceniając występ brała pod uwagę:

muzykalność i warunki głosowe wykonawcy, poprawność językową, dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

KATEGORIA KLAS I-III:

I miejsce - Eliza Karpieszuk kl. III, uczennica PSP w Cerekwi,

II miejsce - Łucja Karpieszuk kl. I, uczennica PSP w Cerekwi,

III miejsce – Azam Obadi kl. II, uczeń PSP w Wolanowie.

KATEGORIA KLAS IV-VIII:

I miejsce - Julia Szabat kl. V, uczennica PSP w Kolonii Kończyce,

II miejsce – Lena Mazurkiewicz kl. V, uczennica PSP w Mniszku,

III miejsce – Wiktoria Woźniak kl. VII, uczennica PSP w Wolanowie.

Komisja konkursowa zgodnie przyznała również wyróżnienia, a otrzymali je:

- Aniela Goguła kl. VI, uczennica PSP w Cerekwi,

- Mateusz Stępień kl. V- uczeń PSP w Kowali Stępocinie.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz słodki upominek, a zwycięzcy dodatkowo nagrody ufundowane przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego rozwijania muzycznych pasji i umiejętności językowych.

Organizatorzy konkursu:

Ewa Zjawińska