Dnia 6 lutego 2024 w ramach ogólnopolskiej akcji DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z policjantami Komendy Miejskiej Policji: st. sierż Jolantą Matejek oraz kom. Przemysławem Kowalczykiem.

Tematem spotkania było  bezpieczeństwo w sieci. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na rodzaje przestępstw i wykroczeń, które najczęściej popełniane są w Internecie. Uczniowie naszej szkoły zostali szczególnie uczuleni na tzw. cyberprzemoc, która objawia się zamieszczaniem w Internecie obraźliwych komentarzy, niewłaściwych postów, wykorzystywaniem czyjegoś wizerunku bez jego zgody, nawoływaniem do czynów zabronionych, grożeniem itp.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali policyjnych rad, uwag i wskazówek oraz zadawali wiele rzeczowych pytań. Mieli też możliwość obejrzenia krótkich filmików prezentujących właściwe i niedopuszczalne zachowania na drodze.

Opracowała: Ewa Zjawińska