22 lutego br. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III mieli okazję spotkać się z niezwykle wszechstronnym i kreatywnym muzykiem – akordeonistą Bartoszem Kołsutem. Nasz gość ma w swoim dorobku dziesiątki nagród  na konkursach oraz koncerty na całym świecie. Dzięki wyjątkowej charyzmie scenicznej i bezgranicznej pasji, przełamuje granice między różnymi gatunkami muzycznymi.

Bartosz Kołsut to finalista konkursu „Eurovision Young Musicans” w Kolonii (Niemcy) oraz laureat konkursu IBLA GRAND PRIZE (Ragusa, Włochy). Dwukrotnie występował w legendarnej sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Dwa bezpłatne koncerty, które miały miejsce w PSP w Mniszku, odbyły się w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dzieci miały okazję zapoznać się z budową akordeonu i jego melodyką, poznać twórczość wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej, wysłuchać wielu popularnych utworów w niecodziennych aranżacjach i uczestniczyć w zaproponowanych przez gościa grach i zabawach muzycznych.

Na zakończenie artyście w podziękowaniu wręczono symboliczny dyplom i słodki upominek.

Informacje o artyście oraz biografia znajdują się na stronie internetowej, link poniżej: