W dniu 09.02.2024 r. uczniowie klas V-VII mieli okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mniszku: z p. Arturem Grdukiem, p. Cezarym Florczakiem  oraz z p. Mateuszem Regułą.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych,  ratowaniu zwierząt czy usuwaniu połamanych drzew.
Strażacy zaprezentowali umundurowanie i ekwipunek strażaków. Uczniowie mogli zobaczyć specjalistyczny sprzęt oraz odzież, w której strażacy gaszą pożary. Dzieci miały okazję m.in. przymierzyć hełm strażacki i rozwinąć wąż strażacki.
Goście zaznajomili uczniów z przepisami przeciwpożarowymi, przekazali informacje odnoście pomocy przedmedycznej. Uczniowie policzyli ile czasu strażak potrzebuje, by ubrać się na akcję.

Wszystkim strażakom życzymy wielu sukcesów i dziękujemy za trud i ofiarną służbę.

Opracowała: Martyna Minda