Sześcioro uczniów klasy 8 w ramach Ogólnopolskiego Projektu Youngster wzięło udział w konkursie TEENAGERS IN ACTION, którego celem było przeprowadzenie szeroko pojętych działań na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu uczniów w ciekawą formę aktywności oraz wszechstronne wykorzystanie ich umiejętności, zarówno językowych, jak i intelektualnych, powstała praca (nagranie video) a temat jej brzmiał IF YOU WANT TO LIVE- DON’T HESITATE AND TAKE THIS REFLECTOR – JEŚLI CHCESZ ŻYĆ – NIE WAHAJ SIĘ I ZABIERZ TEN ODBLASK. Uczniowie przygotowali specjalne odblaski, które przechodzące osoby mogły zabrać i bezpiecznie przejść przez ulicę.
Udział w konkursie przyczynił się do zwiększenia motywacji uczniów do dalszej nauki i przygotował ich do bardziej świadomego korzystania z nowych mediów.
Nagranie video tak spodobało się jury konkursu, że nasi uczniowie zdobyli główną nagrodę – wycieczkę do dowolnego miejsca w Polsce. Po wspólnych ustaleniach zostało wybrane dwa miejsca Park Rozrywki Enerylandia w Zatorze oraz Muzeum Pamięci i Muzeum Ausgwitz Birkenau.

22 maja 2024 uczniowie Bartłomiej Bogatek, Martyna Burzyńska, Zofia Grzyb, Antoni Grzyb, Oliwier Giezgała oraz Szymon Mazurkiewicz wraz z paniami Ewą Zjawińską oraz Martyną Mindą wyruszyli na całodniową wyprawę.

Zachęcamy do relacji i obejrzenia zdjęć.smile

Opracowała: Ewa Zjawińska