Uświadomienie dzieci o zagrożeniach czyhających na nie w trakcie letniego wypoczynku to jeden celów wizyty policjantów w naszej szkole.

Policjant Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wolanowie sierżant sztabowy Mateusz Kępiński jak co roku przed letnimi wakacjami – spotkał się z dziećmi Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku. Spotkanie pod okiem opiekunów i policjantów miało na celu  uświadomienie dzieci o zagrożeniach czyhających podczas letniego wypoczynku, pobytu w domu bez opieki rodziców, a także o odpowiedzialności osób nieletnich za popełniane czyny karalne. Podczas spotkania policjant starał się przekazać informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w wodzie i nad wodą, a także uświadamiał dzieci jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim. Dzieci obejrzały film edukacyjny oraz rozwiązywały zagadki, za które otrzymywały elementy odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku.

Opracowała: Barbara Panek