W dniu 4 października w naszej szkole odbył się powiatowy  konkurs Spelling Bee na mistrza z literowania z języka angielskiego dla uczniów klas V-VII.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowej jaką jest literowanie, rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz motywowanie uczniów do nauki poprzez współzawodnictwo.

Konkurs składał się  z czterech konkurencji: znajomości alfabetu, zapisywania przeliterowanych słów, literowania zapisanych słów oraz literowania usłyszanych słów. Wzięło w nim udział 18 uczniów ze szkół w Cerekwi, Parznicach, Młodocinie Mniejszym, Jedlińsku, Starych Zawadach, Sławnie, Kolonii Kończyce, Dąbrówce Podłężnej oraz Mniszka, z których wyłoniony został mistrz.

Mistrzem literowania w języku angielskim został:

uczeń PSP w Sławnie – Antoni Fedorowicz,

II miejsce zajęła Lena Banaszkiewicz z PSP w Parznicach,

III miejsce zajęła Magdalena Kicior z PSP w Parznicach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodki pszczeli upominek.

Honorowy Patronat został objęty przez American Corner w Radomiu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy  za udział jednocześnie zapraszając do udziału w kolejnej edycji.

Organizatorzy: Martyna Minda oraz Ewa Zjawińska