W dniu 15 października 2020r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Wolanowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursów:  recytatorskiego  pod hasłem "Bliżej poezji św. Jana Pawła II" oraz konkursu plastycznego  - "Jan Paweł II - papież dzieci" oraz "Jan Paweł II - papież Polak". Konkursy honorowym patronatem objęli Biskup Radomski Henryk Tomasik oraz Ewa Markowska-Bzducha - wójt gminy Wolanów. Medialnie konkursom patronowało Radio Plus Radom.

Nasi uczniowie osobę Jana Pawła II w tym momencie poznają już poprzez katechezę, obrazy czy opowieści. Wielką wrażliwością wykazali się uczniowie w przygotowywaniu prac plastycznych oraz recytacji, co pozwoliło na zdobycie wspaniałych nagród  i wysokich miejsc:

w w konkursie plastycznym kategorii  klas I-III  - I miejsce – Jakub Wachowicz ucz. kl. III,

konkursie recytatorskim - II miejsce – Oliwia Augustyniak ucz. kl. VIIA,

w konkursie plastycznym w kategorii klas IV-VIII - wyróżnienie – Weronika Siara ucz. kl. VIII.