Copyright 2021 - Custom text here

Są takie książki, do których uwielbiamy wracać, które zostają w naszych głowach na długo i które z pełnym przekonaniem polecamy innym.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe zaprasza uczniów do stworzenia plakatu reklamującego pozycję, o której mogą bez wahania powiedzieć: to moja ulubiona książka. Do wygrania zestawy książek wydawnictwa Adamada oraz komplety materiałów plastycznych.

Kogo zapraszamy do konkursu?

Wszystkich uczniów klas 1–3 szkół podstawowych.

Na czym polega konkurs?

Uczeń tworzy plakat zachęcający do przeczytania wybranej przez siebie książki. Nieważne, czy jest to pozycja bardzo znana czy zupełnie niszowa, czy zna ją ze szkolnych lekcji czy też nie. Wybór jest całkowicie po stronie dziecka. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice oraz mieć dowolne wymiary. Mogą być przesłane w postaci tradycyjnej lub elektronicznej.
Będziemy zwracać uwagę na to, żeby prace miały cechy plakatu reklamowego: wzbudzały zainteresowanie daną książką, zawierały przynajmniej jej tytuł, a najlepiej również krótką zachętę do przeczytania danej pozycji (np. hasło reklamowe).

Uwaga: ze względów prawnych w konkursie będą oceniane tylko te plakaty, którym towarzyszyć będą zgłoszenie konkursowe wypełnione przez nauczyciela oraz zgoda na udział w konkursie podpisana przez rodzica ucznia.
Wszystkie powyższe dokumenty (plakat, zgłoszenie, zgodę rodzica) przesyła do nas nauczyciel.

Pobierz regulamin
Pobierz zgłoszenie konkursowe
Pobierz zgodę rodzica

Jakie są nagrody?

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają pakiety książek wydawnictwa Adamada, specjalizującego się w literaturze dla dzieci i młodzieży oraz zestawy materiałów plastycznych. Przewidujemy także upominki dla nauczycieli zwycięskich uczniów oraz nagrodzenie wyróżniających się prac.

Gdzie i do kiedy trzeba przesłać prace?

Plakaty w formie papierowej prosimy przesłać pod adresem:

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
al. Grunwaldzka 413
80-309 Gdańsk
Z dopiskiem: Konkurs „Moja ulubiona książka”

Na plakaty w formie elektronicznej czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prace należy wysyłać do 15 grudnia 2020 r. (w wypadku prac wysłanych pocztą tradycyjną decyduje data stempla pocztowego).

Kiedy nastąpi rozstrzygnięcie?

Wyniki ogłosimy na tej stronie do 15 stycznia 2021 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału!