W dniu 21 września 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. Jej celem było zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów  oraz zwrócenie uwagi na konieczność dbania o środowisko w którym żyjemy.

W akcji wzięli udział uczniowie  klas 0-8. Wszyscy zostali  zaopatrzeni w worki oraz rękawice. Każda klasa wraz z opiekunem sprzątała wyznaczony teren. Najmłodsi porządkowali teren wokół szkoły, starsi zaś sprzątali teren wokół boiska Orlik, pobliski las oraz tereny przy pomniku, bibliotece, przystankach autobusowych czy w pobliżu cmentarza. Zebrane śmiecie to głównie: papier, plastik i szklane butelki. Worki z posegregowanymi  śmieciami zostały pozostawione w wyznaczonych miejscach. Uczniowie zebrali 45 worków różnego rodzaju śmieci.