Informuję, iż zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca 2020 r., stacjonarnie dla wszystkich uczniów według harmonogramu, z zachowaniem rygoru sanitarnego.

1. Po odbiór świadectwa może przyjść wyłącznie zdrowy uczeń, rodzic lub opiekun prawny , bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.​ Nie można przyjść po odbiór świadectwa, jeżeli przebywa się w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam uczeń, czy rodzic/ opiekun prawny jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.​
  2. Czekając na wejście do sali, w której odbiera się świadectwa,  zachowuje się odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m).
  3. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką,  przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
  4. Harmonogram odbioru świadectw:

VI a

III b

III a

V a

oddział przedszkolny

V b

VI b

Dyrektor szkoły Lidia Gomuła

Do 26 czerwca br. przedłużone zostało kształcenie na odległość w szkołach i placówkach oświatowych. Jednocześnie wznawiają działalność domy wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej, a także ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchamino również możliwość zakwaterowania uczniów w internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego.

W rozporządzeniu MEN podał 28 czerwca jako dzień, do którego będzie utrzymane ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Data ta pokrywa się z terminem zakończenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego wypłacanego rodzicom. W praktyce jednak zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się w piątek, 26 czerwca, a od soboty, 27 czerwca uczniowie rozpoczną wakacje.