Mam 7 lat, a moja skóra jest tak delikatna, jak skrzydło motyla...

1 grudnia 2022 roku odbyła się w naszej szkole zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Krzysia Czupryna. Chłopiec cierpi na rzadką chorobę EB – pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jest to jedna z najboleśniejszych chorób na świecie. Rani go dotyk, zabawki, a nawet jedzenie… Rany bolą jak oparzenia drugiego i trzeciego stopnia, są też wewnątrz organizmu. Chłopiec chodzi i śpi cały czas w opatrunkach.

Zbieraliśmy plastikowe nakrętki po wodzie, sokach, płynach i szamponach. Wśród naszych uczniów, rodziców i nauczycieli działanie to cieszy się sporą popularnościąJedna zakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Bo ten choć niewielki przedmiot konsekwentnie zbierany może wiele zdziałać (oddawany później do recyklingu jest przerabiany na surowiec, z którego można wykonać innplastikowe narzędzia).

W ten sposób nasza młodzież i dzieci mają możliwość pomagania, ochrony środowiska i otrzymania dodatnich punktów z zachowania. akcji wzięło wielu chętnych, a dzięki uprzejmości pani Julity Grduk jeszcze tego samego dnia worki z korkami zostały odebrane z naszej szkoły.

Dziękujemy, to była piękna akcja!

Organizatorzy:

Jadwiga Bednarek Kamila Michałowska