Ogólnopolska Zbiórka Żywności „TAK. POMAGAM”

Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście...”

Robert Baden–Powell

W tym trudnym dla wszystkich czasie mamy wyjątkową okazję dzielenia się dobrem, z tymi, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji materialnej, także spowodowanej skutkami pandemii koronawirusa. Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do podopiecznych radomskiego Caritas (przede wszystkim seniorów, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności).

Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, rodziców i nauczycieli w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności zebraliśmy i przekazaliśmy 2 października do Caritasu, przy ul. Kościelnej w Radomiu:

- makaron -15 szt.

- herbata – 6 op.

- ryż – 5 op.

- kasza – 5 op.

- cukier – 5 kg

- kisiel – 5 szt.

- konserwy, puszki – 4 szt.

- mąka – 4 kg

- groch – 2 kg

- zupki – 3 szt.

- czekolada – 1 szt.

- inne – 6 szt.

Wszystkim pomagającym serdecznie dziękujemy!

ZBIÓRKA PIENIĘDZY DLA KSAWEREGO

Życie jest bezcenne, ale zdarza się, że trzeba za nie zapłacić ogromne pieniądze. Tak jest w przypadku Ksawerego Rynkiewicza, niespełna 3 letniego chłopca, podopiecznego fundacji SięPomaga.  Na ocalenie jego znikającego życia, potrzeba aż 9,5 miliona. Taki jest koszt terapii genowej, która pomoże wygrać ze śmiertelną chorobą -SMA- rdzeniowy zanik mięśni.

W dniu 30.09.2020r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy na Ksawerego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego,  Szkolnego Koła Wolontariatu oraz całej społeczności uczniowskiej  i wszystkich pracowników, udało nam się zebrać  bardzo dużą kwotę, bo aż 1306zł. Całość  została wpłacona na https://www.siepomaga.pl/sma-ksawery Nad poprawnym przebiegiem akcji czuwały opiekunki  p. Ewa Zjawińska, p. Jagoda Bednarek, p. Agnieszka Kalita.

Zestawienie przeliczonych środków

Nominał (zł)

Ilość sztuk

Wartość (zł)

200zł

100zł

400zł

350zl

120zł

72zł

49zł

11zł

2,80zł

1,20zł

1306zł

rysunki przedstawiające cztery dziewczynki i chłopca oraz napis Serdecznie dziękujemy  Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU

„Tornister pełen uśmiechu” to ogólnopolska akcja organizowana przez Caritas. W tym roku tornistry zostaną przekazane dzieciom i młodzieży z polskich szkół  na Ukrainie. Potrzebne były nowe lub nieużywane przybory szkolne, jak długopisy, kredki, pisaki, zeszyty, bloki rysunkowe, plastelina, farby, przybory geometryczne i nożyczki.

W dniu 23.09.2020rr. akcja ta została przeprowadzona w naszej szkole. Społeczność szkolna, Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu ogromnie zaangażowali się w pomoc dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, chętnie przynosili przybory szkolne. Dzięki hojności naszych uczniów w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechu" uzbieraliśmy: nożyczki - 11szt., ołówki - 32 szt., zeszyt- 86 szt., kredki - 22szt., klej - 14 szt., plastelina - 7 szt., zakreślacze - 8szt., linijki - 32 szt., gumki- 14 szt., strugaczki - 9szt., piórniki - 6 szt., bloki - 39 szt., długopisy - 64szt., pędzle - 11 szt., okładki na zeszyt - 9 szt., korektory - 2 szt., karteczki biurowe - 8 szt., flamastry - 3 opak., taśma klejąca - 2 szt., dziurkacz - 1 szt., naklejki na zeszyty - 7 szt., cyrkle -  3 szt., teczki -3 szt., plany lekcji - 4 szt.

Nad poprawnym przeprowadzeniem akcji czuwały opiekunki: p. Ewa Zjawińska, p. Jagoda Bednarek, p. Agnieszka Kalita.