Copyright 2022 - Custom text here

 

„Tornister pełen uśmiechu” to ogólnopolska akcja organizowana przez Caritas. W tym roku tornistry zostaną przekazane dzieciom i młodzieży z polskich szkół  na Ukrainie. Potrzebne były nowe lub nieużywane przybory szkolne, jak długopisy, kredki, pisaki, zeszyty, bloki rysunkowe, plastelina, farby, przybory geometryczne i nożyczki.

W dniu 23.09.2020rr. akcja ta została przeprowadzona w naszej szkole. Społeczność szkolna, Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu ogromnie zaangażowali się w pomoc dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, chętnie przynosili przybory szkolne. Dzięki hojności naszych uczniów w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechu" uzbieraliśmy: nożyczki - 11szt., ołówki - 32 szt., zeszyt- 86 szt., kredki - 22szt., klej - 14 szt., plastelina - 7 szt., zakreślacze - 8szt., linijki - 32 szt., gumki- 14 szt., strugaczki - 9szt., piórniki - 6 szt., bloki - 39 szt., długopisy - 64szt., pędzle - 11 szt., okładki na zeszyt - 9 szt., korektory - 2 szt., karteczki biurowe - 8 szt., flamastry - 3 opak., taśma klejąca - 2 szt., dziurkacz - 1 szt., naklejki na zeszyty - 7 szt., cyrkle -  3 szt., teczki -3 szt., plany lekcji - 4 szt.

Nad poprawnym przeprowadzeniem akcji czuwały opiekunki: p. Ewa Zjawińska, p. Jagoda Bednarek, p. Agnieszka Kalita.