W dniu 4 maja 2021 r. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami, klasą III oraz ich wychowawczynią Izabelą Żurek, przygotowali przedstawienie z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla młodszych kolegów i koleżanek. Jego celem było kształtowanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Słowem i pieśnią, uczniowie przybliżyli wydarzenia związane z uchwaleniem tej Ustawy Rządowej. Dzięki tej akademii, data 3 Maja 1791 roku  pozostanie dla wszystkich uczniów datą znaczącą. Świat idzie z postępem: komputer, Internet, nowoczesne technologie, ale historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu!

Dnia 2 maja obchodzimy w całej Polsce Dzień Fagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najpiękniej udekorowaną salę i najlepiej prezentującą się klasę. Cieszymy się, że  uczniowie oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami podjęli wyzwanie i przypięli biało – czerwone kotyliony a w  salach pojawiły się patriotyczne dekoracje. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie klasa OA i to oni wygrali nasz konkurs. Gratulujemy im a pozostałym dziękujemy za zaangażowanie i godne upamiętnienie tego dnia.